pondělí 29. července 2019

Jímka na odpadní vodu

Jímka na odpadní vodu

Jímka na odpadní vody k vyvážení. Pokud Vám místní podmínky nedovolí jinou variantu řešení odpadních vod (napojení na veřejnou kanalizaci, domovní čistička odpadních vo atd), nabízí se jako řešení bezodtoká jímka na vyvážení (žumpa). Zde Vám přinášíme pár užitečných rad při pořizování jímky a. Odpadní jímka (žumpa) není opatřena přepadem(odtokem), proto voda z ní nikam neodtéká. Po naplnění užitného objemu jímky(žumpy) je pro její vyčerpání a odvoz nutné objednat fekální vůz.


Jímka na odpadní vodu

Uplatnění odpadní jímky je v místech, kde není možnost napojení objektu na veřejnou kanalizační síť, zejména u chat a zahradních domků, ale také u rodinných domů. Voda z ní nikam neodtéká, protože není opatřena odtokem (přelivem). K jejímu vyprázdnění je nutné objednat fekální vůz. Jímky rozlišujeme na tři základní typy: samonosná jímka (žumpa), dvouplášťová jímka. Samomosná plastová nádrž na dešťovou vodu Carat.


Vhodná pro systém využití dešťové vody. Slouží jako zásobník a jímka na zadržování dešťových vod. Na rozdíl od septiků se musí vyvážet, mají však značně nižší pořizovací náklady. Jímky poslouží všude tam, kde se nelze připojit na kanalizaci nebo u sezónních objektů, jako jsou chaty, chalupy, zahradní chaty. Postupem času se v nádrží hromadí odpadní a splaškové vody z objektu.


Přečerpávací stanice ACS-2. Jímky, žumpy, nádrže na dešťovou vodu. Jímky se využívají především jako žumpy, ale díky kvalitní. Ten na rozdíl od jímky odpadní vodu jen neshromažďuje, ale zároveň i předčišťuje. Odpadní vody se v něm postupně zbavují kalu, nejčastěji ve třech komorách.


Takto vyčištěnou vodu , na rozdíl od let minulých, nelze vypouštět do půdy bez přefiltrování. Odpadní filtr se zařazuje za septik jako mechanická dočišťovací jednotka. Jímky tedy můžeme používat jako nádrže na dešťovou vodu nebo jako nádrže na vodu odpadní. Při zvolení jímky na dešťovou vodu je vhodné specifikovat, že ji chcete takto využívat. Samonosná jímka a její výhody Samonosné jímky stačí díky její konstrukci osadit pouze na předem připravenou základovou betonovou desku a jímku obsypat zeminou - velice snadná instalace.


Samonosné plastové jímky na splaškovou a odpadní vodu jsou bezodtokové nádrže sloužící k akumulaci splašků nebo vody. Odbornik na Jimky Betonové jímky. Tak to už jste určitě řešili, nebo budete řešit, jak odvádět z Vašeho domu odpadní vodu. Tyto stavby slouží především v sezóně. Svoje využití najde všude tam, kde se nelze připojit na kanalizaci nebo budete mít problém se získáním povolení k vypouštění do podzemních vod.


Vše je dáno i přítomností ocelové výztuže podílející se na maximální pevnosti celého kompletu. Součástí betonové jímky je také specifický nátěr z asfaltu, který umí prodloužit životnost této hermeticky uzavřené nádoby na odpadní vodu. Odpadní jímky a nádrže na dešťovou vodu Odpadní jímky (žumpy) najdou své využití v místech, kde není možnost napojení objektů na veřejnou kanalizační síť, zejména u chat a zahradních domků, ale také u rodinných domů. Plastové samonosné nádrže na dešťovou a odpadní vodu. Nádrže na dešťovou vodu BlueLine jsou běžně užívané válcové nádrže.


Jímka na odpadní vodu

F-Line a NEO jsou oproti nim vhodné i do spodní vody - jsou díky tvaru stabilnější a minimalizují množství vykopané zeminy a tím usnadňují práce při usazení. Septik na rozdíl od jímek a žumpy je nádrž na hromadění konkrétně usazování nečistot. Výkon septiků je často zvyšován počtem komor, jejímž odpadní voda protéká. Nenechte se však slepě vést radou více komor, více účinnosti. Samotné septiky mají různé stupně účinnosti a kvality.


Většinou septik nečistí vodu jakožto samostatný mechanizmus, ale pomáhají. Vsakovací jímka na dešťovou vodu VYDÁNO 14. RUBRIKA Rozvody a sítě Komentáře komentářů Města a obce nemají rády, když jim pouštíte dešťovou vodu do kanalizace – odpadní voda se tím totiž ředí a pak se jim v čističce hůř čistí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.