úterý 12. května 2020

Septik povolení

Pro realizaci septiku a osazení pískového filtru potřebujete stavební povolení a stejně tak hodláte-li odpadní vodu vypouštět, musíte zažádat vodoprávní úřad o povolení. Septikem se míní vodní dílo a vztahuje se na něj vodní zákon č. Septik se hodí jak k trvale obývaným objektům, tak rekreačním chatám. Zprovoznění septiku ovšem vyžaduje stavební povolení vydávané stavebním úřadem.


V septiku probíhá biologický proces, díky kterému se splašky pročistí. Je opatřený revizním komínem a uzamykatelným poklopem. Každý septik je umístěn do vyhloubené jámy v zemi.


Přítok i odtok septiku musí mít přirozený spád. Přístup do septiku je realizován shora a to prostřednictvím poklopů, případně v některých situacích za pomocí šachty. Jelikož je septik tzv.


Obě žádosti se podávají na odbor životního prostředí v místě bydliště. Zároveň je nutné mít i povolení k vypouštění odpadních vod. Pro septik a osazení pískového filtru potřebujete stavební povolení. Pokud plánujete vodu vypouštět, pak si musíte sehnat také povolení vodoprávního úřadu.


Jestliže si k septiku pořídíte pískový filtr, můžete pročištěnou vodou z pískového filtru zalévat zahradu. Pokud náš pozemek nenabízí možnost napojení se na veřejnou kanalizaci, nevyhneme se problému kam s odpadem, a nezbude nám nic jiného než využít žumpy, septiku popřípadě čistírny odpadních vod. Povolení k vypouštění: Je třeba. Vyřizuje vodoprávní úřad (bez správního poplatku). Pokud je septik postavený na „černo“, bez jakýchkoliv dokladů či povolení , je třeba před podáním žádosti o povolení k vypouštění odpadních vod na vodoprávním úřadě nejprve zlegalizovat stavbu septiku.


Septik povolení

Požadavek na vybudování vsakovací jímky řeší stavební úřad. Výhodou je, že dnes u určitých druhů jímek nemusíte stavební povolení řešit. Ze stavebního zákona vyplývá, že „není potřeba žádat o stavební povolení k podzemním stavbám do 3mzastavěné plochy a hloubky do m. Dochází zde k předčištění odpadní vody, které ovšem není dostatečné. Proto se za septik umisťuje navíc ještě zemní filtr (např. pískový) nebo aktivní biologický filtr, kde dojde k takovému dočištění, že je možno vodu vypouštět.


Proto na septik , ze kterého byste potřebovali odpadní vodu vypouštět, nedostanete vždy povolení. Ani žumpu však nelze použít jen tak bez rozmyslu. Její vybudování a používání je ošetřeno ve více. Na tomto úřadě se také dozvíte co všechno musíte k povolení přiložit. V úvahu přichází jímka, septik nebo domovní čistírna odpadních vod.


Septik jako vodní dílo musí povolit vodoprávní úřad. Počítám s tím, že soused nebude rád - navíc bude účastníkem u případného dodatečného povolení. Kde žádat o povolení ? Před samotným stavebním řízením je třeba vyřešit umístění stavby, řeší místně příslušný stavební úřad. Počítejte s tím, že budete potřebovat povolení vodoprávního úřadu.


Vyčištěná voda musí někam odtékat. Nezáleží na tom, zda to bude do řeky, potoka nebo vám poslouží pro zalévání zahrady. Domácí čistička se vám, stejně jako septik a jímka, hodí také na chaty a chalupy.


Na septik potřebujete dvě povolení. Odpadní vody se likvidují také v septiku. Ten na rozdíl od jímky odpadní vodu jen neshromažďuje, ale zároveň i předčišťuje.


Je na chatu vhodnější septik nebo jímka? OV EKOCIS mají certifikát SZÚ. ProhlášenÍ o shodě SZÚ. Jak postupovat při povolování čističky odpadních vod pro rodinné domy. Kombinace septiku s biologickým nebo zemním filtrem je šetrná k přírodě.


Septik povolení

Zaujala vás naše nabídka? COV se taky musi 1x za rok vyvazet. Ucinnost COV je cca , septik ma cca , ale ve spojeni se zemnim filtrem ma cca.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.